Škola designu Canva: Základy

Součástí vaší práce (nebo zájmu) je vytváření různých grafických výstupů – pozvánky, upoutávky, plakáty, menu, pro tisk na papír i na web. Zdaleka ne vše vyžaduje profesionálního grafika a taky potřebujete vyjít s nejnižším rozpočtem. Nemáte čas experimentovat s desítkami aplikací – chcete se zkratkou dostat k tomu nejlepšímu.

V rekordně krátké době se naučíte vytvářet skvěle vypadající grafické výstupy. Probereme základy designu, prozradím všechny vychytávky a tipy. Budeme vše tvořit prakticky – v online aplikaci Canva.

Jednou z brzd, která brání rychlému proniknutí do problematiky (dobrého) grafického designu je roztříštěnost aplikací a jiných zdrojů (kvalitní obrázky, ilustrace, fonty, inspirace). Ta má za následek poměrně dlouhé osvojení práce se aplikačním software, finanční zátěž (cena aplikací a zaškolení) a komplexní pracovní postup (workflow).

Proč kurz na Canvu?

Protože řada vašich skvělých nápadů totiž ztroskotá na nepodařeném designu. A naopak, dobře vypadající profil, marketingová akce, e-mailová komunikace nebo prezentace vám umožní vyvýšit se nad konkurencí. Aplikace Canva je však ideální v tom, že už v základu obsahuje kvalitní (profesionálně vybrané) ingredience, které jsou zapotřebí k snadnému a esteticky zdařilému výsledku: vizuály, písma, vzory, ilustrace, ikony, palety, filtry). Současně si zachovává v každé fázi velmi intuitivní ovládání, proto s ní zvládne pracovat i laik.

 

Tento kurz je věnovám především seznámení se s Canvou – základnímu ovládání a orientaci v ní. Současně se ale dozvíte něco ze užitečné teorie grafického designu a budete to rovnou na místě aplikovat do praxe. V průběhu celého kurzu vás pak budu zásobit nabytými zkušenostmi ze své praxe ve formě tipů a vychytávek. Pokud již s Canvou máte zkušenosti a toužíte se posunot dále, zvažte pokročilejší kurz.

 

Nemůžu vám slíbit, že se z vás na konci kurzu stane špičkový grafický designér. Co ale slíbit můžu je, že bez ohledu na vaši současnou "přirozenou kreativitu" vás naučím, jak v minimálním čase vytvořit poutavou grafiku pro váš záměr. Grafiku, která zaujme a která s největší pravděpodobností bude výrazně nad průměrem, který se nachází kolem vás.

Na workshopu probereme:

vytvoření účtu v Canvě

orientaci v uživatelském prostředí Canvy

seznámení se s možnostmi a funkcemi Canvy

základy práce s vyhledáváním, vzory, textem, pozadím, nahráním vlastních obrázků a výstupy

hlubší práci s fonty, barvami a obrázky

 

Pro koho je workshop určen:

rozjíždíte vlastní značku a chcete zlepšit stávající úroveň vaší prezentace na sociálních sítích

pořádáte různé akce a rádi byste co nejvyšší dosáhli vyšší úrovně stávajících výtvorů

zajímá vás grafický design, ale trochu tápete v nabídce aplikací a jejich možnostech

součástí vaší práce je vytváření grafických výstupů – pozvánky, upoutávky, pro tisk i na web. Zdaleka ne vše vyžaduje profesionálního grafika a taky potřebujete vyjít s nejnižším rozpočtem. Nemáte čas experimentovat s desítkami aplikací – chcete to nejlepší co je.

 

Na workshopu budeme tvořit reálné designy, proto notebooky jsou vhodné.

Nemusíte mít žádnou předchozí zkušenost s prací v grafických aplikacích.

Kromě nových dovedností si z workshopu odnesete:

unikátní přehled českých fontů v Canvě

nasdílený obsah workshopu

interaktvní mind-mapu s odkazy