Škola designu Canva: Pokročilé techniky

Proč další kurz na Canvu?

Zatímco se základní kurz zabývá především seznámením s Canvou a základním ovládáním, v této části se budeme věnovat pokročilejším technikám v Canvě (výčet níže), zkušenostem z reálného nasazení v praxi, mnoha tipům z teorie gragického designu a vychytávkám třetích stran, které vaše projekty posunou výrazně dále.

 

Řada skvělých nápadů totiž ztroskotá na nepodařeném designu. A naopak, dobře vypadající profil, marketingová akce, e-mailová komunikace nebo prezentace vám umožní vyvýšit se nad konkurencí.

 

Přestože využití služeb dobrého grafika bývá často nejlepší řešení, může jít současně o řešení nejdražší a časově náročné, navíc často naše nápady nevyžadují takto sofistikovaný přístup (rychlá grafika na sociální sítě, blog, apod.). Opačný extrém je pak představa, že jediné, co potřebujete, jsou nástroje (software) a se zbytkem se už nějak poperete. Nepoperete.

 

Canva je svým způsobem unikátní řešení, které spojuje jinak oddělené světy:

- snadnost používání

- kreativní inspiraci

- nulové/minimální náklady

 

Proto je Canva vhodným nástrojem, s nímž zvládnete viditelně zlepšit své výstupy: ať již jde o grafiky v sociálních sítích (Facebook, LinkedIn, Twitter, Instagram, Pinterest, Tumblr, Google+...), dokumenty (hlavičky dopisů, resumé, prezentace) nebo marketingové materiály obecně (plakáty, menu, letáky, brožury, loga, pohlednice, pozvánky, certifikáty, oznámení...)

 

Tentokrát se zaměříme na pokročilé techniky tvorby a úprav designu.

Na tomto workshopu probereme:

detaily účtu Canva for Work

vytváření a údržba mustrů (templates)

SVGs v Canvě

funkce Magic Resize

nasazení Canvy v tvorbě brandingu

problematika fontů (hlavně českých) a řešení

spolupráce na projektech v týmech

efektivní workflow v Canvě / nejnovější tipy z praxe

Tento workshop určen pro Vás, když:

absolvovali jste základní čast workshopu Canva

chcete zvýšit grafickou úroveň svých stávajících projektů

zajímá vás grafický design a chcete se o něm dozvědět více

plánujete vytvářet dobře vypadající grafiku (nejen) pro sociální sítě

hledáte efektní nástroj pro grafický design (idálně zdarma) na Win/Mac/iPad/iPhone

 

Workshop je praktický, vemte s sebou notebooky.

 

Kromě nových dovedností si z workshopu odnesete:

unikátní přehled českých fontů v Canvě

nasdílený obsah workshopu

interaktvní mind-mapu s odkazy

 

U každého svého workshopu se účastníkům snažím přinést maximální přidanou hodnotu za jejich peníze. Ať již jde o nové znalosti a dovednosti, které mohou ihned využít, anebo úsporu času, který by jinak strávili hledáním řešení a zdlouhavým zkoušením (Zde jsou recenze na předchozí kurzy).

 

Nemůžu vám slíbit, že se z vás na konci kurzu stane špičkový grafický designér. Co ale slíbit můžu je, že bez ohledu na vaši současnou "přirozenou kreativitu" vás naučím, jak v minimálním čase vytvořit poutavou grafiku pro váš záměr. Grafiku, která zaujme a která s největší pravděpodobností bude výrazně nad průměrem, který se nachází kolem vás.