Škola designu Canva: Intenzivní

Jedná se o intenzivní verzi kurzu, která obsahově pokrývá dva samostatné kurzy (Škola designu Canva: Základy a Škola designu Canva: Pokročilé techniky)

 

Tento formát kurzu je výhodný pro časově vytížené zájemce. Jde o formát často využívaný ve firmách. Kurz je velmi praktický, není nutné se proto obávat  únavy / otupění (fatique) z přemíry nových informací. Naopak, mám zkušenost, že na konci běžných (kratších) kurzů Canvy "nechtějí" účastníci skončit, když doslova chytli kreativní vlnu.

 

V rekordně krátké době se naučíte vytvářet skvěle vypadající grafické výstupy. Probereme základy designu, prozradím všechny vychytávky a tipy. Budeme vše zkoušet prakticky v online aplikaci Canva.

 

Jednou z brzd, která brání rychlému proniknutí do problematiky (dobrého) grafického designu je roztříštěnost aplikací a mnoha zdrojů (kvalitní obrázky, ilustrace, fonty, inspirace). To má za následek poměrně dlouhé osvojení práce nejen s aplikačním software, ale i finanční zátěž (cena aplikací a zaškolení) a komplexní pracovní postup (workflow).

Proč kurz na Canvu?

Protože řada vašich skvělých nápadů ztroskotá na nepodařeném designu. A naopak, dobře vypadající profil, marketingová akce, e-mailová komunikace nebo prezentace vám umožní vyvýšit se nad konkurencí. Aplikace Canva je ideální v tom, že už v základu obsahuje kvalitní (profesionálně vybrané) ingredience, které jsou zapotřebí k snadnému a esteticky zdařilému výsledku: vizuály, písma, vzory, ilustrace, ikony, palety, filtry). Současně si zachovává v každé fázi velmi intuitivní ovládání, proto s ní zvládne pracovat i laik.

V kurzu nebudeme ale mluvit jen o Canvě. Dozvíte se mnoho informací z teorie grafického designu. V průběhu celého kurzu vás pak budu zásobit nabytými tipy a vychytávkami ze své denní praxe.

Nemůžu slíbit, že se z vás na konci kurzu stane špičkový grafický designér. Co však slíbit můžu je, že bez ohledu na vaši současnou úroveň vás naučím, jak v krátkém čase vytvořit poutavou grafiku pro váš záměr. Grafiku, která zaujme a která bude výrazně nad průměrem, který se nachází kolem vás.

 

Na tomto workshopu probereme:

vytvoření účtu v Canvě

orientaci v uživatelském prostředí Canvy

seznámení se s možnostmi a funkcemi Canvy

základy práce s vyhledáváním, vzory, textem, pozadím, nahráním vlastních obrázků a výstupy

hlubší práce s fonty, barvami a obrázky

detaily účtu Canva for Work

vytváření a údržba mustrů (templates)

SVGs v Canvě

funkce Magic Resize

nasazení Canvy v tvorbě brandingu

problematika fontů (hlavně českých) a řešení

spolupráce na projektech v týmech

efektivní workflow v Canvě / nejnovější tipy z praxe

 

Tento workshop určen pro Vás, když:

chcete zvýšit grafickou úroveň svých stávajících výtvorů

zajímá vás grafický design a chcete se o něm dozvědět více

plánujete vytvářet dobře vypadající grafiku pro sociální sítě

hledáte efektní nástroj pro grafický design (idálně zdarma) na Win/Mac/iPad/iPhone

 

Na workshopu budeme tvořit reálné návrhy, proto notebooky jsou nutné.

Kromě nových dovedností si z workshopu odnesete:

unikátní přehled českých fontů v Canvě

nasdílený obsah workshopu

interaktvní mind-mapu s odkazy